kwakluk111
PostWysłany: Pon 15:30, 21 Maj 2007    Temat postu: Awans do serie A

Juventus gromiąc na wyjeździe Arezzo zapewnił sobie awans do Serie A! Natomiast już tylko punkt dzieli Bianconerich od zwycięstwa w rywalizacji Serie B.
Arezzo, prowadzone przez byłego kapitana Bianconerich, Antonio Conte, walczy o utrzymanie i nie zamierzało ułatwić Juve pieczętowania awansu. W istocie, to gospodarze od początku mieli szanse na uzyskanie prowadzenia. Błąd za błędem popełniała obrona Juve, jednak ani Floro Flores, ani Martinetti nie potrafili ich wykorzystać. Po drugiej stronie boiska sędzia nie uznał gola Trezeguet, który był na minimalnym spalonym. Jednak mniej niż minutę później bramkę zdobył Del Piero po świetnej asyście Marchisio.
Po 33 minutach było już 2-0, gdy Bremec nie zdołał złapać piłki po rzucie rożnym, a ta spadła na głowę Chielliniego. Kolejne sytuacje mieli Del Piero i Trezeguet, ale napastnicy Juve łapani byli na spalonym. Tuż przed przerwą Arezzo zdołało strzelić bramkę kontaktową, znowu wykorzystując nieudaną pułapkę ofsajdową Juve.
Na początku drugiej połowy, po rzucie wolnym Del Piero, Chiellini strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Gospodarze jednak się nie poddawali. Szanse miał znowu Martinetti. W końcu niewykorzystane sytuacje zemściły się po raz kolejny. Po akcji Marchionniego Del Piero rozwiał nadzieje Arezzo. Podopieczni Conte nadal próbowali walczyć. Floro Flores trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Za to Bianconerim wpadało niemal wszystko, bo piątą bramkę dla swojej drużyny strzelił Trezeguet, popisując się silnym półwolejem.

Arezzo - Juventus 1:5 (1:2)
45' Floro Flores - 19' Del Piero, 33' Chiellini, 49' Chiellini, 76' Del Piero, 87' Trezeguet.

Arezzo (4-4-2): Bremec - Capelli, Terra, Ranocchia (46' Conte), Barbagli (52' Togni) - Bondi, Bricca, Di Donato, Croce - Floro Flores, Martinetti (85' Grabbi)

Juventus (4-4-2): Buffon - Zebina (70' Birindelli), Boumsong (77' Kovac), Chiellini, Balzaretti - Marchionni (82' Palladino), Marchisio, Zanetti, Nedved - Del Piero, Trezeguet

Żółte kartki: 11' Ranocchia - 22' Boumsong, 52' Zebina
Sędziowie: Rizzoli - Pascariello, Viazzi - Donati